•  

  Wiele osób zastanawia się nad tym co lepsze szambo czy oczyszczalnia?

  Wiele osób zastanawia się nad tym co lepsze szambo czy oczyszczalnia? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zatwardziałych zwolenników jak i przeciwników. W jednym i drugim przypadku widoczne są pewne wady jak i zalety. Warto poznać sposób użytkowania szamba i przydomowej oczyszczalni, aby podjąć przemyślaną decyzję.

  Po pierwsze cena

  Bardzo duże znaczenie ma dla większości osób koszt całego przedsięwzięcia. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że cena przydomowej oczyszczalni jest znacznie wyższa od szamba. Betonowy zbiornik na szambo możemy kupić za około 2000-2500 złotych. Będzie to szambo jednokomorowe bądź dwukomorowe, które powinno wystarczyć do potrzeb 2-4 osobowej rodziny.

  Jeśli myślimy o zakupie oczyszczalni, to musimy przygotować się na wydatek około 10 000-15 000 złotych. Dostępne są również droższe oczyszczalnie ale standardowej rodzinie powinna wystarczyć oczyszczalnia w podanym przedziale cenowym. Oczywiście do podanej ceny należy doliczyć koszt montażu. Szambo jak i oczyszczalnia wymagają wykonania wykopu, co wiąże się z wydatkiem około 500 złotych. Jeśli chcemy odprowadzać ścieki pochodzące z gospodarstw domowych, a nie chcemy na wykonanie całego przedsięwzięcia wydać ogromnych sum pieniędzy, to najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup zbiornika na szambo. To czy zdecydujemy się na zbiorniki betonowe, czy wykonane z plastiku nie ma już większego znaczenia, jeśli chodzi o wysokość ceny w porównaniu do kosztu zakupu oczyszczalni. Polecane są jednak szamba betonowe ze względu na ogromną trwałość.

  Użytkowanie zbiornika na szambo

  Jak wiadomo koszt zakupu szamba jest znacznie niższy od ceny oczyszczalni. Jeśli chodzi o koszt użytkowania, to szambo w długookresowym rozrachunku wychodzi znacznie mniej korzystnie. Bezodpływowe zbiorniki na nieczystości pochodzące z gospodarstw domowych zazwyczaj wymagają comiesięcznego opróżniania. Koszt wywozu zawartości zbiornika na szambo to około 160-200 złotych. Jeśli przyjmiemy, że wywozimy nieczystości co miesiąc, to w ciągu roku wydamy około 2400 złotych. Jest to całkiem spora kwota.

  Roczne wydatki na przydomową oczyszczalnię ścieków

  Wiele osób zastanawia się nad tym co lepsze szambo czy oczyszczalnia?

  Według producentów przydomowych oczyszczalni wywóz ich zawartości należy przeprowadzić raz w roku. Będzie to wiązało się z wydatkiem około 200 złotych. Trzeba jeszcze pamiętać o konserwacji oczyszczalni i dodawaniu do niej co jakiś czas bakterii, które neutralizują znajdujące się w niej nieczystości. Całkowity koszt rocznego utrzymania nie powinien przekroczyć 500 złotych. Wydatek na oczyszczalnie zwróci się więc dopiero po kilku latach, zazwyczaj po minimum dziesięciu.

  Podsumowanie

  Jeśli możemy liczyć na to, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieć możliwość przyłączenia się do kanalizacji zbiorowej, to najlepiej kupić zbiornik na szambo. Inwestycja nie będzie tak kosztowna jak w przypadku oczyszczalni, a po jakimś czasie i tak przestaniemy z bezodpływowego zbiornika korzystać. Jeśli natomiast kanalizacja nie jest planowana, to warto rozważyć montaż oczyszczalni o ile będziemy z niej korzystać przez dłuższy okres czasu.


  votre commentaire
 • kiedy szambo

  kiedy szambo

  Prowadząc gospodarstwo domowe nie da się nie wytwarzać nieczystości, które powinny zostać odprowadzone do zbiornika na szambo . Nie wszyscy jednak na budowę takiego zbiornika się decydują. Jest to podyktowane różnymi względami. W takim razie kiedy szambo jest nam rzeczywiście potrzebne i niezbędne do funkcjonowania w gospodarstwie domowym?

  Jakie at alternatywy w stosunku do szamba?

  kiedy szambo

  Zbiornik na szambo  jest najpopularniejszym sposobem na pozbywanie się nieczystości pochodzących z domów. Niestety nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ jego pojemność jest ograniczona iw którymś momencie konieczne będzie opróżnienie zbiornika. Zazwyczaj trzeba się z taką koniecznością liczyć minimum raz w miesiącu. Jeśli jednak nie chcemy pamiętać o opróżnianiu szamba, to powinniśmy pomyśleć o alternatywie.

  Najwygodniejsze jest korzystanie z kanalizacji zbiorowej. Wtedy denies musimy przejmować się niczym. Nieczystości za pomocą sieci rural kanalizacyjnych trafiają bezpośrednio do oczyszczalni ścieków. Przyłącze w dzisiejszych czasach nie jest bardzo kosztowne, a korzystanie na co dzień również nie generuje większych kosztów od tych, które ponosimy podczas opróżniania szamba.

  Innym rozwiązaniem może być przydomowa oczyszczalnia, która z powodzeniem zastąpi zbiornik szambo . Where is the law of the law? Z reguły na oczyszczalnię decydują się, którzy mogą pozwolić sobie na spory wydatek, a także posiadają sporo miejsca na posesji. Jest to jednak ciekawa alternatywa, którą na pewno warto rozważyć.

  Kiedy szambo jest nieuniknione?

  Niestety denies zawsze jesteśmy stanie zrezygnować z szamba. Wiele osób marzy o tym, aby podpiąć swoją nieruchomość do kanalizacji zbiorowej. Nie mają jednak takiej możliwości, ponieważ w okolicy nie jest ona poprowadzona. Naszym kraju jeszcze sporo miejscowości, w których kanalizacji nie ma i jeszcze przez dlugi okres czasu nie będzie.

  Zbiornik na szambo  jesteśmy zmuszeni zakupić również wtedy, gdy nie otrzymamy zgody na montaż przydomowej oczyszczalni. Nie możemy jej sobi sami zamontować. Musimy otrzymać zgodę z gminy. Konieczne będzie również badanie terenu, czy nadaje się pod tego typu zabudowę. Nie na wszystkich terenach można wykonać drenaż i rozprowadzać oczyszczone ścieki. Z oczyszczalnią ścieków jest naprawdę sporo pracy. Starania o zgody, odpowiednie plany, a także spory koszt budowy takiej oczyszczalni skutecznie zniechęca bardzo wiele osób.

  Jak widać szambo jest w bardzo wielu przypadkach po prostu nieuniknione. Nie warto się jednak załamywać, ponieważ w dzisiejszych czasach w sprzedaży są świetnej jakości zbiorniki na szambo , które można nabyć w atrakcyjnych cenach.

  Skoro szambo to jakie?

  kiedy szambo

  Jeśli kupujemy zbiornik na nieczystości to w większości przypadków kierujemy się ceną. Najatrakcyjniejszy stosunek jakości do ceny oferują szamba betonowe . Cena takiego zbiornika o wielkości pozwalającej bez większych trudności funkcjonować przez miesiąc czasu 3-4 osobowej rodzinie, to około 2000-2500 złotych. Nie są to wygórowane kwoty w porównaniu do zbiorników plastikowych, które kosztują drugie tyle. Nie mówiąc już o przydomowej oczyszczalni, na której zakup i montaż czterokrotność tej sumy zapewne nie wystarczyłaby.

  Sprzedawcy namawiają na wzmacniane pokrywy, włazy, a także na zbiorniki z większą ilością komór. Dla większości gospodarstw domowych wystarczającym i sprawdzającym się zbiornikiem będzie betonowe szambo jednokomorowe . To właśnie jego zakupem warto się zainteresować.


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique